ការសម្ពោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ស្ពាន ២ ជាប់គ្នានៅខ័ណ្ឌ ឫស្សីកែវ និងជ្រោយចង្វាថ្មី
នៅថ្ងៃទី៣១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៣ នេះ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបានសម្ភោធដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការនូវស្ពានបេតុងខ្សែកាបឆ្លងកាត់ទន្លេសាប និងស្ពានអាកាសឫស្សីកែវ ។ ដោយកម្មវិធីសម្ពោធនេះមានការអញ្ជើញចូលរួមក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់សម្ដេច តេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ដ្រី និងមន្ដ្រីជាន់ខ្ពស់ជាច្រើនរូបទៀត។
ស្ពានជ្រោយចង្វារថ្មីបានចាប់ផ្តើមសាងសង់នៅខែឧសភា ឆ្នាំ២០១៩ និងបញ្ចប់នៅខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ ដែលមានប្រវែង ៥០៤ ម៉ែត្រ ទទឹង ២០,៥ ម៉ែត្រ និងត្រូវបានរចនាឡើងដោយមានសសរផែចំនួន ៤។ ជាស្ពានឆ្លងទន្លេសាបថ្មីតភ្ជាប់ផ្លូវលេខ៥ និងក្រុងរណបជ្រោយចង្វា។

On May 31, 2023, the Royal Government of Cambodia officially inaugurated the concrete cable-stayed bridge across the Tonle Sap River and the Russey Keo flyover, while the two bridges are located next to each other. The inauguration ceremony was presided over by Samdech Techo Hun Sen, Prime Minister of Cambodia and many other high-ranking officials.
The New Chroy Changva Bridge started construction in May 2019 and Finished in Apr 2023, with 504 meters long, 20.5m wide and 4 piers entering the water. It is a new crossing Tonle Sap River Bridge connecting National Road No. 5 and Chroy Changva Satellite City.