ប្រវត្តិនៃការចាប់ផ្តើមរបស់ក្រុមហ៊ុន SPCC
Sino-Pacific​ ទីប្រឹក្សារស្ថាបនាសាងសង់ ឯកជន ដែលមានទីតាំងនៅប្រទេសវៀតណាមដែលបានសហការជាមួយជនជាតិតៃវ៉ាន់ (ក្រុមហ៊ុន CT&D) និង​ វិស្វករជនជាតិចិនទៅលើវិស័យសាងសង់ដោយក្រុនហ៊ុននេះមានការទទួលស្គាល់ជាក្រុមហ៊ុនសាងសង់ដ៏ធំក្នុងចំនោម៥០០ក្រុមហ៊ុនដែលមាននៅក្នុងប្រទេសចិន។
SPCC គឺជាសេវាកម្ម និង សមិទ្ធិផល
សេវាកម្ម SPCC រួមមាន:
ការរចនា និង ផែនការស្ថាបន្យកម្ម:
គម្រោងនេះគ្របដណ្តប់ទៅលើតំបន់ពាណិជ្ជកម្ម​ រមណីយ៍ដ្ឋាន ឧស្សាហកម្ម ទេសចរណ៍ តំបន់លំនៅដ្ឋានធំៗ សាលារៀនអន្តជាតិ រោងចក្រឧស្សាហ៍កម្មផ្សេងទៀត។
ការគ្រប់គ្រងគម្រោង:
គម្រោងនេះគ្របដណ្តប់ទៅលើមជ្ឈមណ្ឌលលក់ទំនិញធំៗដូចជា មជ្ឈមណ្ឌលតាំងពិពណ៌ អគារការិយាល័យ អាគារលំនៅដ្ឋានលំដាប់ខ្ពស់ៗ និង សាលារៀនជាដើម។
រចនា និង ផែនការស្ថាបត្យកម្ម
ការគ្រប់គ្រងគម្រោង
ការសាងសង់ផ្លូវ និង ស្ពាន:
ការរៀបក្រវ៉ាត់បំពង់ដែកបង្កប់ក្នុងស៊ីម៉ង់ គឺសំខាន់ណាស់ក្នុងផ្លូវហាយវេ(ស្ពាន)។
សំភារ:សាងសង់:
រួមបញ្ជូលសំណាញ់ដែកផ្សារ ដែកបេតុងភីភី បំពង់ដែលមានកិត្យានុភាពបំពងប្រហោង GRF ដែកថែបជាដើម។
ការសាងសង់ផ្លូវ និង អាគារ
សំភារះសាងសង់
Saigon ភាគខាងត្បូង២០ឆ្នាំមុន
សមិទ្ធិផលដ៏សំខាន់បំផុតមួយរបស់ SPCC គឺការចូលរួមរបស់ក្រុមហ៊ុន CT&D ក្នុងការអភិវឌ្ឍន៏មជ្ឈមណ្ឌល Phu My Hung ថ្មីដែលស្ថិតនៅទីក្រុងហូជីមិញ ដែលបានប្រែក្លាយផ្ទៃដី៤០០ហិកតាជាទីក្រុងថ្មីមួយដែលមានភាពរុងរឿង និង គួរឲ្យចង់រស់នៅក្នុងអំឡុងពេល២០ឆ្នាំខាងមុខ។
ទីក្រុងថ្មី Phu My Hung ភាគខាងត្បូង
រូបភាពខាងលើគឺជាទីក្រុង Phu My Hung។
SPCC មានទំនួលខុសត្រូវលើការគ្រប់គ្រងគម្រោងការផ្គត់ផ្គង់សំភារ:បេតុង ភាគច្រើនការរចនា ផែនការ និង សំណង់មួយចំនួន។

Company History - Introduction of SPCC
Sino-Pacific Construction Consultancy Co., Ltd. (SPCC), is an incorporated company in Vietnam as a joint venture between Taiwanese CT&D Group and China State Construction Engineering Corporation Ltd. (CSCEC) which is a well-known Chinese construction company in China. CSCEC is the largest international contractor in china, ranked among the top 500 enterprises in the world.
SPCC’s services and achievements
SPCC’s services included:
Architectural design and planning:
the project covers commercial areas, tourist resorts, large residential areas, international schools, industrial plants and so on.
Project
management:
the project covers large shopping centers, as well as exhibition centers, office buildings, high – end residential quarters, schools and so on.
Architectural Design & Planning
Project Management
Road and bridge construction:
highway, concrete filled steel tube arch bridge, continuous box girder bridge, simple supported bridge, steel box girder bridge and so on.
Building materials:
included welded wire mesh, concrete, PHC prestressed pipe pile, GRF hollow tube, steel and so on.
Road & Building Construction
Construction Material
Saigon South – 20 Years Ago
One of the most important achievements of SPCC was the involvement of CT&D Group in the development of Phu My Hung New City Center in Ho Chi Minh, which turned a 400-hectare marshland into a modern, prosperous and livable new town in 20 years.
Phu My Hung New City in Saigon South
The picture above is  today’s Phu My Hung New City.
SPCC is responsible for all project management, reinforced concrete materials supply, vast majority of the design and planning, and some construction.